Заходи

      У здоровому тілі – здоровий дух
  13 вересня  в ЗОШ № 12 пройшло традиційне  спортивно-туристичне свято «Козацькому роду нема переводу».        На урочистій лінійці всіх учасників заходу привітав курінний отаман  Богдан Вовк та братчики 7-го класу, переможці  міського конкурсу  «Подорож на козацьку Січ». Їх виступ закінчився проголошенням козацької клятви. Це сприяло зміцненню спортивного духу, козацької звитяги. Кращі спортсмени школи внесли   на лінійку  Олімпійський прапор.
         Після урочистостей для  молодших школярів було проведено танцювально-спортивний флеш-моб та спортивні естафети.        
  Старшокласники  взяли участь у конкурсі туристичної пісні та спортивних змаганнях. За підсумками змагань кращими стали братчики 6-го класу, Музика, пісні в колі друзів, спортивні випробування – усе це надовго запам’ятають учні школи. Тож свято вдалося!

                                                  


Серед петриківських дивоцвітів


        На Дніпропетровщині зародилася  чудова традиція – збирати майстрів народних промислів на виставку-ярмарок  «Петриківські дивоцвіти».  Підготувати оформлення марганецької експозиції в народному стилі було доручено педколективу ЗОШ №12.
І це не дивно, адже саме в нашій школі існує етнографічний музей «Світлиця», у якому зібрано багатющий матеріал. Окрасою виставки стали прадавні рушники, вишиті руками бабусь наших учнів, прялки, колиска, портрет
  Т. Г. Шевченка, раритетні світлини…  Усі ці експонати протягом десятиріч збиралися школярами та їх батьками в ході фольклорно-етнографічної експедиції «З бабусиної скрині, з дідусевого горища».
Особливе місце у оформленні виставки посіли роботи юних писанкарів школи та  членів клубу «Калинонька», які займаються петриківським розписом.



Поглянеш направо – лавки з товаром, поглянеш наліво – веселощі даром!

“Купуйте! У нас все найсвіжіше та найсмачніше!”, “Ось погляньте, які яблука червонобокі!”, “А ми вже більше 100 гривень наторгували!” – чулося скрізь. А у покупців очі розбігалися і слинка текла. Якби у мене було багацько грошей, скупила б усе, що там було, але боюся, що довелося б величезну машину наймати або підводу, щоб привезти крам додому…
Так традиційно у навчальному закладі ЗОШ № 12 розпочався осінній ярмарок, який провели 18 вересня цього року. Такий захід згуртовує всю шкільну родину - учнів, учителів і батьківську громадськість. За словами організатора ярмарку - заступника директора з навчально-виховної роботи Кроцюк В.А., такі заходи є дуже цікавими, бо до них готуються і дорослі, і діти. Школа у цей день нагадує вулик. Тут пропонують солодощі та страви не тільки української національної кухні, але й країн Євросоюзу.  І все це завжди відбувається весело і гамірно.
У своїх родинах батьки і діти спільно готують випічку та домашні страви, вишукують цікаві та оригінальні овочі з присадибних ділянок. Акцент ярмаркування -  страви, зроблені власними руками. "Діти повинні зрозуміти, що завдяки їхнім старанням можна творити добро. У попередні роки ми організовували ярмарок разом із святом осіннього букета. Учні разом з батьками продемонстрували власноруч створені композиції. Обидва заходи настільки набули популярності, що виникла необхідність їх розмежувати. Але шкільне життя від цього лише виграло", - вважає педагог-організатор Колпак Т.П.







                                              Партизанська слава
                                                 

 Цього року ми святкуємо визначну дату – 70 років визволення Дніпропетровщини від німецько
фашистських загарбників. 20 вересня у ЗОШ № 12  у 1 – 11 класах пройшов єдиний урок  патріотизму  Велич народного подвигу». Його мета - плекати в підростаючого покоління відданість, почуття гордості за своїх земляків - партизанів, безмежну любов до своєї країни, рідного краю. Готуючись до цих уроків, діти вкотре переконувались, що тільки завдяки справжній мужності й відданості Вітчизні у  лихі роки війни нашим дідам та прадідам вдалося розгромити ворога.  У шкільній бібліотеці було організовано книжкову  виставку та бібліотечну годину «Партизанський рух  у місті Марганці».  Серед учнів  5-9 класів було проведено   конкурси читців віршів поетів нашого міста. Неабиякі творчі здібності проявили учні і в конкурсі на кращу квіткову композицію «Слава переможцям!».
    Підготувавши власноруч привітальні листівки, школярі поздоровили ветеранів по мікрорайону, взяли участь у шкільних акціях «Подвір’я ветерана», «Пам’ять», «Обеліск», «Учитель не може бути самотнім».

                                                                                                                                           
ПАРИЗЬКА ОСІНЬ



      Усі ми живемо в Європі, і зараз як ніколи дуже важливим є зміцнення добросусідських відносин між європейськими народами, забезпечення стабільного миру й культурного розвитку. У рамках тижня європейської просвіти в ЗОШ №12 пройшло свято  французької культури «Паризька осінь».
     Осінь – це чудова пора року. Безліч поетів і художників оспівували її, але паризька осінь особлива, неперевершена. Париж – дивовижне місто зі своїми віковими традиціями, місто високої моди й парфумів, родзинкою якого є свято «Катерінет». Традиційно воно проводиться восени, а назване на честь святої  Катерини,  покровительки швачок.  У цей день усі незаміжні молоді жінки Парижа беруть участь у параді ексклюзивних капелюшків.
      На нашому шкільному святі маленькі і юні парижанки продемонстрували нам свої  шедеври – унікальні капелюшки, котрі вони виготували разом зі своїми батьками.
     Переможцями конкурсу  й володарями титулу «Мадемуазель Катерінет» у молодшій групі стала Машакова Евеліна (капелюшок «Чорна троянда»), у середній – Ларкіна Соф’я (капелюшок «Паутинка»), у старшій – Бондаренко Олександра (капелюшок «Таємниці Парижа»). Не менш креативними були капелюшки «Наполеон і Жозефіна», «Загадка Лувра», «Коко Шанель», «Мадам Батерфляй»,  «Королева Франції», «Версаль».
     На святі звучали пісні й вірші  французькою, польською й українською мовами.
Із захопленням глядачі зустріли королеву Франції й трьох мушкетерів, котрі запросили на бал не лише придворних дам, а й володарів найбільш вишуканих капелюшків.
   Завдяки спонсорам свята  - не лише переможці, а й усі учасники конкурсу отримали подарунки.
             Галко Соф’я, учениця 10 класу,
лідер шкільного євро клубу «Меридіан»                                              



                                    
 Героям Дніпропетровщини  - слава!
                                             
         Битва за Дніпро – одна з найважливіших подій в історії Великої Вітчизняної війни. До 70- річчя визволення Дніпропетровщини  від німецько-фашистських загарбників в школі пройшли цікаві заходи: єдиний урок мужності «Не згасити вогонь пам’яті», урок патріотизму «Дякуємо за життя» за участю депутата міської Ради Беркут І.І., конкурс на кращу квіткову композицію «Слава переможцям!», презентація проекту  “Ім’я героя на карті рідного міста», конкурс читців «Ваш світлий подвиг незабутній», усний журнал «Герої для нас як приклад». Більше п’ятдесяти учнів школи взяли участь у  шкільному конкурсі малюнків «Битва за Дніпро»,  переможиця якого посіла перше місце в міському та обласному конкурсах.  Традиційними стали  волонтерські акції «Подвір’я ветерана», «Обеліск», «Пам’ять» : «Доброго ранку, ветеране!»,. На базі шкільного Залу слави пройшов урок пам’яті «Героям Дніпропетровщини  - Слава!»
       Під час таких заходів учні отримали цікаву пізнавальну інформації про героїчний подвиг визволителів  Дніпропетровщині, зокрема дізналися про партизанські загони, їх блискавичну діяльність, мужність, стійкість та витривалість у роки війни, очільників партизанського руху та їх  подальшу долю як у регіоні, так і в рідному місті Марганці.